Apie prezervatyvus bent šiek tiek žinome kiekvienas. Deja, bet šis „šiek tiek“ dažniausiai tėra blanki praktikoje pravarti teorija – o juk apie prezervatyvus informacijos yra kur kas daugiau, ir dauguma jos yra išties įdomi. Būtent keletą įdomių faktų apie šią kontraceptinę priemonę šiandienos straipsnyje ir pateiksime.
Prezervatyvų principas buvo taikyti jau senovės Romoje
Taip, jums nepasivaideno – šios kontraceptinės priemonės principas buvo bandomas taikyti jau senovės Romoje, ko pasekoje galėjo tapti efektyviausia ir populiariausia šeimos planavimo kur kas ankščiau. Deja, bet tokiai įvykių sekai kelią pastojo paplitusi Krikščionybė, kuri nepritarė tokiems šeimos planavimo būdams, tad prezervatyvo principas kuriam laikui buvo tiesiog pamirštas.
Pirminė prezervatyvo funkcija – apsauga nuo sifilio
XVIa. šių dienų prezervatyvams kur kas artimesnį apsisaugojimo principą pasiūlė italų gydytojas G. Falopijus. Bet tuo metu apie tai kaip apie šeimos planavimo priemonę jis tikrai nemąstė – esminė prezervatyvo paskirtis turėjo būti saugojimasis nuo sifilio, kuris tuo metu buvo ypač pavojinga bei sparčiai plintanti liga.
Prezervatyvai – ir moteriški
Kalbėdami apie prezervatyvus praktiškai be išimčių mąstome apie įprastus – vyriškus prezervatyvus. Taip yra dėl to, jog daugelis žmonių net nežino, jog egzistuoja ir priešingai lyčiai pritaikyta prezervatyvų alternatyva – moteriški prezervatyvai. Šie prezervatyvai yra kur kas erdvesni ir didesni už vyriškuosius, taip pat skiriasi ir tuo, jog dažniausiai yra gaminami ne iš latekso, kaip vyriškieji, bet iš poliuretano. Kalbant apie efektyvumą, moteriški prezervatyvai niekuo nenusileidžia vyriškiesiems – jie saugo tiek nuo lytiniu keliu plintančių ligų, tiek ir nuo apvaisinimo rizikos. Bet jais naudotis yra kiek mažiau patogu, kas ir lemia kur kas mažesnį tokių prezervatyvų populiarumą, lyginant su vyriškaisiais.